top of page

IAAF approved Atletizm Pisti - Tartan Pisti

Updated: Mar 20, 2019

. Tartan zemin nedir? Tartan zemin, iki katmandan oluşan su geçirgen özelliğe sahip ham maddeleri EPDM ve SBR granül olan esnek bir spor zeminidir.
Uygulama alt kısımda SBR ve üst kısımda EPDM olarak yapılır.Zeminin kalınlığı en az 13mm olarak yapılmalıdır.Spor zeminleri arasında en çok tercih edilen bir zemin çeşidi olan tartan, sıcak ve soğuk hava koşullarından etkilenmeyen yapısıyla oldukça uzun süre yapısı bozulmadan kullanılabilir.Özellikle atletizm pistleri ve yürüyüş-koşu alanları için tercih edilen bu zeminler su geçirgen yapısı nediyle üzerine su biriktirmez ve sporseverin daima tam performans ile üzerine çalışmasını sağlamak için özel olarak üretilmiştir.Yağmurda bile kaymadan turnuva ve antrenman yapma imkanı tanıyan çok özel malzemelerdir.Doğa ile %100 uyumlu olan tartan herhangi bir zararlı madde içermez. Hem doğaya hem de insan sağlığına uyumludur.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından onaylı olarak üretilen tartan malzemeleri, atletizm pistlerine uygulandıktan sonra Atletizm Federasyonu tarafından onayı alınıp saha sahibine teslim edilir. Tamamen garantili olan bu zemin kaplama sistemi sayesinde uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz bir ürün ortaya çıkmaktadır.

42 views0 comments

Comments


bottom of page