top of page

Güvenli Ayakta Futbol Maçı İzleme

Updated: Mar 25, 2019

Güvenli olarak ayakta fubol maçı izlemek için geliştirilen (Rail Seat Safe Standing) yeni bir koltuk türü olarak Türkiye'de Symbol Spor ekipmanları ve mobilya ithalat ihracat Ltd. Şti tarafından üretilmektedir. Norveç in en Ünlü futbol kulübü olan Rosenburg un ünlü Lerkendal Stadına Uygulanmıştır. Dünyada bir ilk olarak koltuklara Kulüp logosu lazer kesimle işlenmiştir. Koltuk yurt içi maçlarda özel bir anahtarla stadyum yetkilileri tarafından kilitlenmekte ve seyircilere daha fazla alan oluşturmaktadır. Bu şekilde %80 daha fazla izleyici aynı alana sığabilmekte

dir. Uluslar arası maçlarda kotuklar açılmakta ve FİFA ve UEFA nın koltuk kuralları ile ilgili koşulları karşılamaktadır. Dunyanın birçok ünlü futbol kulübü sahalarına seyirci istekleri doğrultusunda bu kotuklardan uygulatmıştır. bunlardan bazıları Schalke Almanya , Chelsea İngiltere , Celtic FC daha bir çok takım.


Ayakta futbol maçı izleme futbol fanları tarafından talep edilmekte ve bu konuda kulüplere baskı yapılmaktadır. Ayakta izleme taraftara daha fazla aidiyet hissi vermekte ve daha tutkulu olarak takımını desteklemektedir. Beraber marşlarını omuz omuza söylemekte ve beraber zıplayıp eğlenmektedir. Büyük bir aile gibi daha sıcak bir atmosfer oluşturmaktadır.


Bekir Karadeniz
56 views0 comments

Recent Posts

See All

Komentarze


bottom of page